Tylko dwie z 20 drużyn wygrały w pierwszym turnieju wszystkie mecze. W grupie A dziewięć punktów zdobył Dezet-Plast, w grupie C – Multirenowacja.pl.

Pierwszy turniej był sprawdzianem – zarówno dla organizatorów i sędziów, jak i dla zawodników. Wypadł – w ocenie uczestników – dobrze, nie było niepotrzebnych opóźnień, a poziom niektórych spotkań był naprawdę wyrównany. W samej tylko grupie B padły trzy bezbramkowe rezultaty, a w trzech innych meczach tej grupy odnotowano zwycięstwa w stosunku 1:0. To była najmniej ofensywna grupa z wszystkich pięciu. Najwięcej goli (21) padło w grupie E.

Najlepszy bilans po pierwszym turnieju 18. edycji mają wspomniane Dezet-Plast i Multirenowacja.pl. Ostatnia z tych ekip, w składzie której są m.in. Michał Magnuski, Kamil Bartoszyński czy Maciej Więcek, nie straciła nawet gola. Po 7 punktów (dwa zwycięstwa i remis) zdobyły cztery drużyny: Keramzyt System, BudPak, No Name i Klinkier Grzelak. Tylko dwa oczka zdobył najwyżej sklasyfikowany zespół w rozgrywkach poprzedniego sezonu (mistrz i wicemistrz nie przystąpili do nowej edycji), Granit Owczarek.

W sumie, w 30 meczach niedzielnego turnieju padły 73 gole. Pięć trafień uzyskał Sebastian Inczewski (Klinkier Grzelak), a po cztery – Karol Jabłoński (No Name), Kamil Kwiatkowski (Starówka), Tomasz Pluta (Darel), Tomasz Piotrowski (Melioranci) i Damian Sałapata (Dezet-Plast). Ostatni z wymienionych zdobył premierowego gola w 18. edycji.

Kolejny turniej w niedzielę, 10 lutego. Szczegółowy harmonogram znajduje się w zakładkach „terminarze” i „dokumenty”.