Stęskniliście się już za HALP-em, co potwierdzają kolejne telefony i zapytania o start ligi. Niestety, po dogłębnej analizie, przeprowadzenie rozgrywek w takim wymiarze i z taką częstotliwością gier jak dotychczas jest praktycznie niemożliwe. Mocno specyficzny terminarz meczów Spójni w ekstraklasie, planowane treningi naszego zespołu oraz regulaminowa konieczność udostępnienia hali drużynom przeciwnym, zwłaszcza w przededniu meczu, powoduje, że wolnych, weekendowych terminów w hali OSiR jest jak na lekarstwo (w dni powszednie tym bardziej nie ma możliwości rozgrywania spotkań HALP).

Dla przykładu, w samym tylko listopadzie w hali OSiR – poza meczami koszykarzy i siatkarek Spójni, planowane są trzy imprezy: trzydniowy turniej brydżowy (2-4 listopada), mistrzostwa Polski w jiu-jitsu (18 listopada) i występ kabaretu Neo-Nówka (24 listopada). W grudniu z kolei, Spójnia rozgrywa trzy spotkania u siebie, w trzy kolejne niedziele (9, 16 i 23 grudnia). W związku z tym, zarówno terminy niedzielne, jak i sobotnie (z uwagi na przedmeczowe treningi zespołów), odpadają. To tylko kilka kluczowych przykładów.

Pracujemy nad tym, by znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Rozważana jest możliwość przeniesienia ligi na boisko i rozgrywanie meczów przy jupiterach (ale już słychać głosy sprzeciwu). Być może zorganizujemy ligę w hali, ale systemem gier bez rewanżów, wykorzystując maksymalnie wszystkie wolne terminy. A może zorganizujemy ligę w formule pucharowej, rozgrywając kilka turniejów na wzór Pucharu Ligi. Jeżeli macie inne propozycje, piszcie śmiało.

Bez względu na formułę rozgrywek, zgłaszajcie, kto jest chętny grać w nowym sezonie. Znając liczbę chętnych drużyn, łatwiej będzie dopasować system rozgrywek czy sprecyzować liczbę niezbędnych nam godzin. Piszcie w komentarzach na Facebooku lub zgłaszajcie się telefonicznie.