OSiR Stargard HALP na Facebooku
Będą kontrole i prawdopodobnie trzy ligi - 31.10.2017

Ponad dwie godziny trwało wczorajsze spotkanie organizacyjne przed nowym sezonem. Rozmawialiśmy o systemie rozgrywek, przepisach gry oraz o zachowaniu na trybunach. Powołano również nowy twór - tzw. radę ligi.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 15 z 20 zgłoszonych ekip. Na nasze zaproszenie nie odpowiedzieli kierownicy Nauki Jazdy Rondo, Auto-Handlu, Towarzystwa Przyjaciół Żubra oraz drużyn BudPak/Sinus.Net i Papirus II. Pozostałym serdecznie dziękujemy za poważne potraktowanie konieczności uczestnictwa w spotkaniu. Była też trójka sędziów oraz... strażnicy Straży Miejskiej, którzy poinformowali kierowników drużyn o konsekwencjach związanych m.in. ze spożywaniem alkoholu czy palenia tytoniu bądź e-papierosów na terenie obiektu publicznego, jakim jest hala sportowa. Informujemy, że na oficjalny wniosek OSiR-u, tegoroczne rozgrywki będą pod stałym nadzorem Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Funkcjonariusze będą przeprowadzać niezapowiedziane kontrole, a w razie łamania przepisów - pouczać i karać mandatami karnymi. Ma to na celu wyeliminowanie pijaństwa, a co za tym idzie - często wysoce niekulturalnych i wulgarnych zachowań na trybunach.
Dużo uwagi na początku spotkania poświęcono systemowi rozgrywek. Wydawało się, że przy 20 drużynach, podział drużyn na dwie równe ligi będzie zwykłą formalnością. Jednak chęć gry w Superlidze wyraziło tylko 8 ekip, nikt więcej! Padło więc kilka propozycji. Po konsultacjach wstępnie ustalono, że wystartują trzy mniejsze ligi, w których drużyny grać będą systemem mecz i rewanż - bez podziału na grupy mistrzowskie i spadkowe oraz dzielenia punktów na pół. Ostateczny skład lig opublikujemy jednak za kilka dni, po przeprowadzeniu dodatkowych rozmów i zapisów. Już teraz możemy potwierdzić, że 21. drużyną, która zagra w nowym sezonie będą Melioranci Krąpiel. Czekamy ponadto na odpowiedź zespołu Kalmar i jednej, dodatkowej drużyny. Zaznaczamy, że wszystkie nowe ekipy zagrają w najniższej lidze.
Na spotkaniu, na wniosek sędziego Tomasza Bryły, poruszano także temat wślizgów oraz fauli akumulowanych (zapis o 5 dozwolonych faulach akumulowanych pozostaje bez zmian). Szczegółowy regulamin, z uaktualnionymi zapisami, opublikujemy za kilka dni, m.in. po ustaleniu ostatecznego składu lig i wpisowego za udział w rozgrywkach.
Na wniosek prezes OSiR Beaty Radziszewskiej, dokonano także wyboru członków do rady ligi. Prócz niej, w 5-osobowym komitecie znaleźli się jeszcze: Tomasz Bryła (przedstawiciel sędziów), Tomasz Romanowski (przedstawiciel drużyn Superligi), Grzegorz Jawór (przedstawiciel drużyn I ligi) i Arian Dąbrowski (przedstawiciel drużyn II ligi). Rada podejmować będzie dyskusje i decyzje w kwestiach spornych i dyscyplinarnych. Koordynatorem rozgrywek nadal będzie Sławomir Stańczyk.
Poniżej wykaz drużyn w poszczególnych ligach, aktualny na dzień 31 października. Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową przed rozpoczęciem, jak również podczas trwania rozgrywek.

Superliga:
Nauka Jazdy Rondo
Klinkier Grzelak
Przedszkole Elemelek TDM
Kubera Tynki-Posadzki
eRkomp
Auto-Handel
Keramzyt System
BudPak/Sinus.Net

I liga:
Towarzystwo Przyjaciół Żubra
Papirus II
Melioranci Krąpiel
Metabo
Mundurowi
Zamet
Sami Swoi

II liga:
Drużyna 1 (kierownik M. Onyszczuk)
Drużyna 2 (kierownik M. Kiczkajło)
Drużyna 3 (kierownik A. Dąbrowski)
Drużyna 4 (kierownik D. Bielak)
Drużyna 5 (kierownik P. Wróblewski)
Drużyna 6 (kierownik B. Przekopowicz)

Powrót
MediaStar