OSiR Stargard HALP na Facebooku
Porażka obrońców tytułu na starcie - 13.11.2017

Za nami mecze inaugurujące nowy sezon. W kategorii sensacji należy uznać porażkę obrońców tytułu - Nauki Jazdy Rondo oraz rozmiary przegranej TDM z Klinkierem.

Zaznaczmy na wstępie, że obie ekipy - i Rondo, i TDM - zagrały w niedzielę w 5-osobowych składach. Rywale nie mogli tego nie wykorzystać. Klinkier urządził wręcz sobie festiwal strzelecki, aplikując rywalom 10 bramek. Nawet w okresie gry w osłabieniu, po żółtej kartce dla Grzegorza Ciołka, ubiegłoroczni wicemistrzowie nie przestali karcić rywali. Nauka Jazdy Rondo również nie błysnęła w meczu z Auto-Handlem. Choć remis wisiał w powietrzu, to przeciwnicy na starcie zapisali na swym koncie komplet punktów. W trzecim meczu Superligi Aviva, mimo iż przegrywała z eRkompem 0:1, zwyciężyła ostatecznie 7:2. Również w tym przypadku obie ekipy nie dysponowały zbyt szeroką ławką.
Na zapleczu Superligi doszło do konfrontacji dwóch "barażowiczów" z poprzedniego sezonu. Tak jak w marcu, ponownie górą był BudPak/Sinus.Net, który pokonał Papirus II 4:3. Jeszcze wyższą wygraną (6:3) zanotowali Melioranci, w których pierwsze skrzypce zagrali Tomasz Piotrowski i Szymon Kubicki, autorzy hat-tricków. Ekipa z Krąpiela pokonała Monolit/TPŻ. Z kolei siedem goli zdobyli na starcie zawodnicy Darela, którzy bez większych problemów ograli Normalnych Chłopaków. Ponadto, poza wspomnianym już teamem TDM, drugą drużyną bez zdobyczy bramkowej w 1. kolejce była Starówka. Ekipa Adriana Dąbrowskiego przegrała z Kalmarem 0:2.
W niedzielnej, inauguracyjnej serii spotkań mieliśmy też dowód, do czego zobowiązuje nazwisko Lewandowski. Dwaj gracze o tym nazwisku po dwa razy trafiali do siatki rywali. Gole Romana (Monolit/TPŻ) nie wniosły jednak zbyt dużo, za to trafienia Szymona - debiutanta z Proveidenta - przesądziły o wygranej nad OSC.

Powrót
MediaStar