OSiR Stargard HALP na Facebooku
Kto z kim w grupie... - 29.12.2017

Znamy już składy grup Pucharu Ligi HALP. Rozgrywki w tej edycji toczyć się będą w nowej, prawdopodobnie ciekawszej i bardziej sprawiedliwej formule. Czeka nas łącznie 13 godzin emocji!

W turnieju obligatoryjnie biorą udział wszystkie drużyny zgłoszone do rozgrywek HALP na sezon 2017/2018 (prosimy, by z uwagi na formułę turnieju oraz szacunek dla drużyn przeciwnych, nikt nie rezygnował z udziału w turnieju). Łącznie 24 ekipy, a co za tym idzie - około 300 zawodników! Parzysta i przystępna liczba drużyn pozwoliła na stworzenie formuły grupowej naszych rozgrywek. Drużyny przydzielono w sumie do sześciu grup. Z racji zmiany formuły, po konsultacji z kierownikami drużyn, odstąpiono od rozstawiania najlepszych ekip i wszystkie losowane były z jednego koszyka. Los i tak sprawił, że większość drużyn Superligi trafiła do odrębnych grup. Nie ma tzw. grup śmierci. Ale wyrównane mecze mogą (i zapewne będą) nas czekać w ćwierćfinałach i półfinałach.
Pierwszego dnia, przez osiem godzin, odbywać się będzie rywalizacja grupowa (drużyny przychodzą o wyznaczonych godzinach). Następnego dnia zespoły grać będą już systemem pucharowym, zgodnie z przygotowanym harmonogramem. Trzy najlepsze, które po półfinałach pozostaną na placu boju, zagrają między sobą w grupie finałowej. Czas trwania meczów w ramach poszczególnych rund jest wskazany na opublikowanej rozpisce.
I jeszcze jedna kwestia. W Pucharze Ligi obowiązują aktualne składy drużyn. Transfery zawodników między zespołami nie są dozwolone.

PUCHAR LIGI HALP - HARMONOGRAM [pdf]

Powrót
MediaStar