OSiR Stargard HALP na Facebooku
Aviva numerem jeden! - 08.01.2018

Bez niespodzianek w grupie finałowej Pucharu Ligi HALP. Do najlepszej trójki awansowały trzy ekipy z Superligi, a numerem jeden okazała się Aviva Zjednoczeni. To trzeci triumf Avivy w rozgrywkach pucharowych.

Niedzielne mecze, o dziwo, w większości miały jednostronny przebieg. Nie zanotowano żadnego remisu, a tylko dwa spotkania zakończyły się jednobramkowymi zwycięstwami. We wszystkich pozostałych zwycięzcy wygrywali różnicą dwóch i więcej goli. Najwięcej bramek, już na otwarcie niedzielnej rywalizacji, padło w starciu Samych Swoich z Top United Kabe & Kerakoll. Debiutanci nie sprawili kolejnej niespodzianki i przegrali z Samymi Swoimi aż 1:7. To jedyny z sześciu meczów ćwierćfinałowych, w których triumfowała drużyna z drugiego miejsca w grupie. W pozostałych pojedynkach 1/4 finału wygrywali gospodarze, czyli ekipy z pierwszych miejsc w swoich grupach. Sprawcami kolejnej sensacji byli gracze Starówki, którzy - przypomnijmy - w sobotę zostawili w tyle rywali z Samych Swoich i Metabo oraz boleśnie skarcili obrońców trofeum, Klinkier Grzelak. W niedzielę, mimo iż przegrywali z Kuberą Tynki-Posadzki 0:1, wyszli na 2:1 i awansowali do półfinału.
Mecze 1/2 finału były widowiskami jednostronnymi. Zarówno Granit, jak i Aviva oraz Nauka Jazdy Rondo pewnie wygrały swoje mecze, każda z tych ekip strzelając po 4 gole. W finale Aviva nie miała sobie równych. Mecze z Granitem i Rondem zwyciężyła po 4:2, a ciężar zdobywania bramek, poza napastnikami Avivy, wziął na siebie także bramkarz Michał Kruszyński. W starciu z Rondem dwukrotnie pokonał Karola Bełtowskiego. Kierownicy drużyn i sędziowie byli jednomyślni: to on swoją postawą w turnieju zasłużył na tytuł najlepszego zawodnika.
Michała Kruszyńskiego i trzy najlepsze ekipy nagrodził prezes OSiR Stargard, Grzegorz Chudzik.

PUCHAR LIGI HALP - KOMPLET WYNIKÓW [pdf]

Powrót
MediaStar