OSiR Stargard HALP na Facebooku
Nokaut! - 15.01.2018

Przebieg meczu na szczycie Superligi zaskoczył wszystkich. Broniąca tytułu Nauka Jazdy Rondo pokonała Klinkier Grzelak aż 7:0!

Takiego scenariusza nie przewidział chyba nikt. Rondo już do przerwy prowadziło z rywalami 4:0, a po zamianie stron zadawało kolejne ciosy. Przy stanie 5:0, czerwoną kartkę ujrzał Mariusz Grzelak (Klinkier), a żółtą - Łukasz Kostyk (Rondo). Obie drużyny grały w osłabieniu. Ostatecznie Rondo zaaplikowało rywalom w całym meczu 7 goli, spychając ich w tabeli na 3. pozycję.
Taki wynik z pewnością ucieszył graczy Avivy, których przewaga w klasyfikacji wzrosła do 6 oczek. Zjednoczeni jeszcze bardziej znokautowali swoich przeciwników. W meczu z Kuberą (11:0) hat-tricki zaliczyli: Tomasz Bogalecki, Adrian Krysian i Patryk Kurant. Sam kierownik zespołu, Marek Słoma dorzucił jedno trafienie, a stojąc przez większą część spotkania między słupkami, zachował czyste konto.
Emocji nie brakowało także w dwóch innych meczach najwyższego szczebla. eRkomp pokonał Pizzerię 105/TDM 7:4, wykorzystując m.in. dwa tzw. przedłużone rzuty karne. Z kolei w meczu Keramzytu z Granitem padł remis 2:2. Granit przez 5 minut grał w czwórkę, po wykluczeniu Damiana Pianowskiego. Ale problemy kadrowe nie ominęły też rywali. W trakcie meczu kontuzji doznał Norbert Krukowski, a z uwagi na brak zmienników, Keramzyt również grał w czwórkę. Wspomniany Norbert, po kilkuminutowej przerwie, kuśtykający, wrócił jednak do gry i... zdobył dwie bramki.
Na zapleczu Superligi numerem jeden było starcie Samych Swoich z Zametem. Ci pierwsi objęli co prawda prowadzenie po golu Marka Kozieradzkiego, ale jeszcze w tej samej części Paweł Gawroński wyrównał, a po zmianie stron ten sam zawodnik przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Zametu. Przewaga "pomarańczowych" w tabeli I ligi wzrosła do 4 punktów. Jednobramkowe zwycięstwa odniosły też ekipy Monolitu i Papirusu II.
Na najniższym szczeblu na uwagę zasługuje pierwszy triumf debiutującego w rozgrywkach OSC (3:0 z Efektem), a także wywalczony przez Starówkę remis 3:3 z Darelem (Darel prowadził już dwiema bramkami). Ostre strzelanie urządził sobie Kalmar, który ograł Top United Kabe & Kerakoll 12:2. Cztery gole, rekordową ilość w całej niedzielnej serii spotkań, zdobył Lucjan Wasiluk.