OSiR Stargard HALP na Facebooku
Mistrzowie wielkich serc - 14.03.2018

A teraz kilka słów o pięknym geście mistrzów. Drużyna Zjednoczonych w całości przekazała nagrodę, którą otrzymała za zwycięstwo w rozgrywkach.

Marek Słoma i jego gwardia wznieśli się na wyżyny... dobroci. Bezinteresownie, bez wielkiego echa postanowili wesprzeć potrzebujących. Nagrodę w kwocie 500 zł przekazali na rzecz akcji "Wybiegajmy dzieciom uśmiech", organizowanej przez Stargardzki Klub Morsów Miedwianie. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dwóch chorych dziewczynek: 2-letniej Kornelii i 7-letniej Milenki. W niedzielę, podczas zakończenia HALP na hali obecny był tata Kornelii, Krzysztof Cęcak.
Kornelka urodziła się w grudniu 2015 roku, w 25. tygodniu ciąży, z wagą 700 g. Tę niewinną istotę spotkało wiele nieszczęść: mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu połowiczego, obustronna ślepota, małoocze, padaczka ogniskowa, wodogłowie pokrwotoczne. W swym krótkim życiu przeszła już kilka ciężkich operacji. Pomimo przeciwności losu Kornelka jest bardzo pogodna. Jest dzieckiem leżącym i aby rozwijać się i lepiej funkcjonować, wymaga codziennej rehabilitacji i opieki wielospecjalistycznej.
Milenka z kolei urodziła się jako dziecko zdrowe, jednak w wyniku powikłań poszczepiennych zatrzymała się oddechowo i nastąpiło ciężkie niedotlenienie mózgu. Choruje na porażenie czterokończynowe, padaczkę lekooporną, małogłowie, nie ma pewności, czy cokolwiek widzi i słyszy. Przeszła kilka operacji, w tym zabieg fibrotomii. Uczęszcza do przedszkola specjalistycznego i również wymaga ciągłej rehabilitacji.
Idea akcji "Wybiegajmy dzieciom uśmiech" jest taka, że jeden z morsów-biegaczy, Mariusz Malec, aby ulżyć dzieciom w cierpieniu, podjął się niewiarygodnego wyzwania. Postanowił biegać przez cały rok, każdego dnia nie mniej niż 10 km. Chce w ten sposób przyciągnąć potencjalnych sponsorów i darczyńców. Za nim już 25 dni biegania... A skończy w lutym przyszłego roku... Jeżeli chcecie obserwować, jak sobie radzi i dowiedzieć się więcej o inicjatywie, zachęcamy do polubienia strony: www.facebook.com/WybiegajmyDzieciomUsmiech

Powrót
MediaStar