OSiR Stargard HALP na Facebooku
Liga pod znakiem zapytania - 11.10.2018

Witajcie!
Stęskniliście się już za HALP-em, co potwierdzają kolejne telefony i zapytania o start ligi. Niestety, po dogłębnej analizie, przeprowadzenie rozgrywek w takim wymiarze i z taką częstotliwością gier jak dotychczas jest praktycznie niemożliwe. Mocno specyficzny terminarz meczów Spójni w ekstraklasie, planowane treningi naszego zespołu oraz regulaminowa konieczność udostępnienia hali drużynom przeciwnym, zwłaszcza w przededniu meczu, powoduje, że wolnych, weekendowych terminów w hali OSiR jest jak na lekarstwo (w dni powszednie tym bardziej nie ma możliwości rozgrywania spotkań HALP).
Dla przykładu, w samym tylko listopadzie w hali OSiR - poza meczami koszykarzy i siatkarek Spójni - planowane są trzy imprezy: trzydniowy turniej brydżowy (2-4 listopada), mistrzostwa Polski w jiu-jitsu (18 listopada) i występ kabaretu Neo-Nówka (24 listopada). W grudniu z kolei, Spójnia rozgrywa trzy spotkania u siebie, w trzy kolejne niedziele (9, 16 i 23 grudnia). W związku z tym, zarówno terminy niedzielne, jak i sobotnie (z uwagi na przedmeczowe treningi zespołów), odpadają. To tylko kilka kluczowych przykładów.
Pracujemy nad tym, by znaleźć rozwiązanie w tej sytuacji. Rozważana jest możliwość przeniesienia ligi na boisko i rozgrywanie meczów przy jupiterach (ale już słychać głosy sprzeciwu). Być może zorganizujemy ligę w hali, ale systemem gier bez rewanżów, wykorzystując maksymalnie wszystkie wolne terminy. A może zorganizujemy ligę w formule pucharowej, rozgrywając kilka turniejów na wzór Pucharu Ligi. Jeżeli macie inne propozycje, piszcie śmiało.
Bez względu na formułę rozgrywek, zgłaszajcie, kto jest chętny grać w nowym sezonie. Znając liczbę chętnych drużyn, łatwiej będzie dopasować system rozgrywek czy sprecyzować liczbę niezbędnych nam godzin. Piszcie w komentarzach pod postem na Facebooku lub zgłaszajcie się telefonicznie.
Z pozdrowieniami, Sławek, OSiR

Powrót
MediaStar