Za nami spotkanie organizacyjne z udziałem kierowników startujących drużyn. Dziś zatwierdziliśmy system rozgrywek oraz rozlosowaliśmy grupy. A system jest bardzo zbliżony do tego z poprzedniego sezonu.

Czternaście zespołów będzie rywalizować w grupach, podczas dwóch dwudniowych turniejów. Pierwszy turniej rozgrywany będzie 26 stycznia i 2 lutego, a drugi – 9 i 23 lutego (w okresie ferii – 16 lutego – nie zaplanowano gier). Na każdy turniej dokonano odrębnego losowania grup.

Dziesięć z 14 zespołów, z najwyższą łączną liczbą punktów po dwóch turniejach, uzyska prawo gry w turnieju finałowym (1 marca). Tam rywalizacja odbywać się będzie ponownie w grupach, tym razem 5-zespołowych. Punkty z wcześniejszego etapu będą zachowane, ale – jak ustaliliśmy na dzisiejszym spotkaniu – zostaną podzielone na pół (np. drużyna, która uzyska w dwóch turniejach łącznie 16 punktów, to turniej finałowy rozpocznie z dorobkiem 8 oczek). W przypadku liczb połówkowych (np. 6,5) zaokrąglamy w górę (w tym przypadku do 7).

Cztery najlepsze zespoły spośród dziesięciu z grup finałowych uzyskają prawo gry w półfinałach, które – tak jak mecz o 3. miejsce i finał – rozgrywane będą jeszcze tego samego dnia.